logo MaZ levy
Martin Bursík (SZ)

M. Bursík video

 Cyril Svoboda (KDU-ČSL)
C. Svoboda video

K. Schwarzenberg (TOP09)

Petr Tluchoř (ODS) 
P. Tluchoř video

Markéta Reedová (VV)

Dárek naruby pro ČSSD
logo ABB levy

logo zavri levylogo elias levy

Dárky naruby

  
Muži a ženy s hendikepem dávají veselé dárky silným a mocným

Dárek není jen věc, je to služba, příběh, člověk, jeho zoufalství i krása...


Věci veřejné dostaly jed proti dinosaurům. I proti těm svým.

Věci veřejné obdržely dárek od podnikatele na vozíku Filipa Mansfelda. Nádobu s jedovatými granulemi proti nejrůznějším škůdcům v politice, tzv. Antidinosaurin mají použít i k hubení dinosaurů ve vlastních řadách. Ironický dárek od majitele severočeské firmy na sanace a čištění, kvadruplegika Filipa Mansfelda (dárek odevzdal v zastoupení), převzala jedna z velkých kritiček poměrů na pražském magistrátu Markéta Reedová. Přípravek je proti všem "janouškům, hrdličkám, janečkům, blažkům", ale může se také použít "k čištění interiéru vozidla od nežádoucích autosedaček..."

Reedová malá
Více se dozvíte zde...


ODS dostala předsedu, který si už bude dávat pozor na zobák
Předseda poslaneckého klubu ODS Petr Tluchoř dnes převzal dárek od pracovníků terapeutické dílny Eliáš. Dárek je jakousi alegorií na předsedu ODS v podobě loutky ptáka z ovčí vlny. Inaugurační řeč přednesl sám "předseda ODS" vedený pracovníkem dílny Stanislavem Trojanem a sociálním terapeutem Martinem Šilhou.

Předseda ODS malý
S. Trojan, M. Šilha a P. Tluchoř s novým předsedou ODS.
Prohlédněte si Fotogalerii zpravodajského serveru aktualne.cz
Sledujte projev nového předsedy ODS na krátkém videu...


Karel Schwarzenberg a jeho nový cizí jazyk
Dárek pro předsedu TOP 09 od sluchově postižených studentů, jehož předávání bylo napoprvé přerušeno nečekanou průtrží mračen, konečně nalezl svého adresáta. Došlo k tomu minulý pátek při konspirační schůzce koordinátora Dárků naruby s Karlem Schwarzenbergem v odstaveném voze Škoda Superb kdesi na parkovišti v pražských Letňanech. Pro maximální utajení byla předávací řeč částečně vedena ve znakovém jazyce, kterému však pan kníže nerozuměl. Naštěstí byla po ruce dešifrovací tabulka se znakovou abecedou...

Karel tabulka mini
Podrobnosti o tomto dárku najdete zde...

Cyril Svoboda získal dům, o který se soudil
Předseda KDU-ČSL dostal obraz domu "Jaselská 7" od malíře s dětskou mozkovou obrnou Lukáše Vrbase. Zcela nečekaně tak získal nemovitost, o kterou se před časem soudil. Při předání se Cyril Svoboda svěřil, že celou kauzu, v níž dům původně odkázaný jemu nakonec připadl Domovu svaté Rodiny, chápe jako svou největší životní křivdu. O to víc ho ale naše jemně provokativní dílo potěšilo. To bude asi tím, že na obraze onen sporný dům č.p. 7 vypadá daleko lépe než ve skutečnosti. Klidně se na něj skočte podívat a posuďte sami.

Svoboda s Lukášem
Více fotografií zde...
Rozpaky pana předsedy sledujte na videu...

Martin Bursík prolamoval vozíčkářské limity
První dárek naruby dostal bývalý předseda Zelených Martin Bursík v Praze u Kunratického lesa. Dárek spočíval v testovací jízdě na třech zařízeních běžně využívaných vozíčkáři - na mechanickém vozíku, na motorvé čtyřkolce a na nejnovějším elektrickém vozíku. Poprvé v životě tak měl možnost prolomit emisní limity CO2 v blízkosti chráněné přírodní památky.

Bursik start
Více fotografií zde...
Souboj s vozíkem si prohlédněte na videu...


ČSSD?
Předseda strany ani nikdo další z oficiálně oslovených představitelů ČSSD o setkání s handicapovanými dárci zatím neprojevil zájem. Připravený dárek tak zůstává nerozbalen.


CO JSOU DÁRKY NARUBY?
Politici, manažeři, umělci a další produktivní jedinci dostávají od autorů se zdravotním postižením nejrůznější dary, které vystihují určitou vlastnost obdarovaného. Významné osobnosti tak mají možnost seznámit se s prací a dovednostmi lidí, kteří často dokáží víc než bychom si mysleli. Projekt organizuje obecně prospěšná společnost Muži a ženy ve spolupráci s dalšími neziskovými organizacemi z celé České republiky. Produkčně a mediálně projekt zajišťuje agentura Creative Bazaar. 
Mezi autory darů jsou neslyšící fotografové, malíř s dětskou mozkovou obrnou, podnikatel kvadruplegik, pracovníci terapeutické dílny s kombinovanými vadami, sportovci na vozíku a další. Neziskový sektor se tak pokouší o jakousi filantropii naruby, kdy mezi obdarovanými jsou silní a mocní, a dárcem je naopak ten, kdo pomoc v obvyklých případech potřebuje.